poniedziałek, 27 maja 2013

Niezwykła Postać DR MUKUND BHOLE w Polsce!

 „Podstawowe koncepcje tradycyjnej jogi w praktyce”- przez najbliższy tydzień jest jeszcze możliwość skorzystania ze zniżki.















Dr Bhole jest ostatnim bliskim uczniem, nieżyjącego już, wielkiego jogina XX wieku, założyciela sławnego Instytutu Kaivalyadhama w Indiach - Swamiego Kuvalayanandy. Był z nim aż do śmierci Swamiego w roku 1966.
Swami Kuvalayananda to legenda i wręcz synonim jogi w tamtych czasach w Indiach. Jego ośrodek odwiedzali najważniejsi przywódcy Indii włącznie z Mahatma Gandhim oraz z premierami Indii Punditem J. Nehru i Indirą Gandhi.

Termin: 29 - 30 czerwca 2013

Praca Dr Bhole oparta jest na 35-letnich badaniach manuskryptów jogi, zwłaszcza Jogasutr Patańdźalego i Hathapradipiki Swatmaramy, a także współczesnej anatomii i fizjologii.
Jego niepowtarzalne podejście rewolucjonizuje praktykę do tego stopnia, że większość osób, które nigdy wcześniej nie doświadczyły prany (mimo wieloletniej praktyki), nagle w ciągu dwóch dni mogą jej doświadczyć i wyraźnie poczuć.

Wszystkie potrzebne informacje dotyczące wizyty Dr Bhole w Polsce znajdziecie na stronie: http://www.3ho.pl/index.php/pDocId/354/pCmd/1/pMenuId/19

O Dr. Bhole:
Spotkałem wielu nauczycieli jogi w swoim życiu ale myślę że dr Mukund Bhole jest unikalny i jedyny, ponieważ nie ma innej osoby na świecie która by był± tak intensywnie zaangażowana w badania medyczne jogi. Więcej szczegółów o nim w materiałach poniżej ale warto też zajrzeć do Czwartego Wymiaru, do numeru 6 / 2013, będzie więcej.

Dr Bhole jest ostatnim żyjącym badaczem i uczniem słynnego Swamiego Kuvalayanandy, który zmarł w 1966 roku. Jego połączenie wiedzy medycznej, badawczej z najlepszych laboratoriów świata wraz ze znajomości tekstów jogicznych (i tych mało znanych) jest niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju. Ze względu na podeszły wiek to jest już ostatnia podróż dr Bhole do Europy. Wielokrotnie obserwowałem reakcję innych osób na jego akademickie wykłady i praktyczne seminaria w Indiach i na zachodzie, i za każdym razem było widać ich kompletną fascynację głębią jego wiedzy. M.in. widziałem jak w aśramie w Kokamthan znanego w Polsce mistrza medytacji Shri Janglidasa Maharaja po oficjalnej prezentacji prawie wszyscy mieszkający tam sadhu, swami i maharadżowie prosili go o osobiste konsultacje z jogi. Był tym poniekąd zdumiony ponieważ on sam raczej oczekiwał instrukcji od nich.

Z drugiej strony widziałem reakcje znanych profesorów i badaczy z kręgu zachodniego i widziałem ich zdumione twarze kiedy słuchali jego 'prostego' wykładu a mechanice oddechów jogi, która jest niezauważana albo zapomniana przez współczesnych ekspertów jogi.

Krzysztof Stec

Oprócz 2-dniowych warsztatów w Warszawie dr Bhole jest zaproszony przez Prezydenta Miasta Poznania na 3 godzinne mini-seminarium na AWF w Poznaniu na 1go lipca oraz na pewno odbędzie się krótki publiczny program w Warszawie (27 albo 28 czerwca; czwartek lub piątek).